مشاهده اخبار، اطلاعیه ها و رویدادها

دوشنبه 24 مهر 1396

«آتش و خشم» مایکل ولف در راه پرفروش‌تر شدن از «هنر معامله» دونالد ترامپ

ترامپ کتاب افشاگر درباره روابط و اتفاقات داخل کاخ سفید را ملال‌آور و غیرواقعی خوانده است.
 

خبر

به گزارش لیزنا به نقل از ایندیپندنت، دونالد ترامپ به شدت چاپ کتاب افشاگر مایکل ولف، «آتش و خشم» را مورد انتقاد قرار داده است. ترامپ این کتاب را «تقلبی»، «آشغال» و «بسیار ملال‌آور و غیرواقعی» خواند.

خبر بد برای رئیس جمهور ایالات متحده این است که این کتاب فروش زیادی دارد. فروش دیجیتال تا کنون به ۲۵۰ هزار نسخه و فروش فایل صوتی کتاب به ۱۰۰ هزار نسخه رسیده است.

مجله «مادر جونز» مصاحبه ای با ناشر این کتاب، هنری هولت – بخشی از شرکت مک‌میلان – که انتظار دارد ۱میلیون و ۴۰۰ هزار نسخه کتاب جلد سختی که هم‌اکنون سفارش داده شده را بفروشد، داشت.

انتظار می‌رود که «آتش و خشم» بیش از ۱ملیون و ۷۵۰هزار نسخه فروش رود، به این معنا که کتاب ولف در نهایت بیشتر از کتاب پرفروش «هنر معامله» ترامپ می فروشد.

این کتاب – که در سال ۱۹۸۷ با همکاری تونی شوارتز به چاپ رسید – بر اساس آمار موجود و گمانه‌زنی‌های فروش از زمانی که ترامپ رئیس جمهور شد، حدود ۱میلیون و ۶۷۰ هزار نسخه فروش رفته است.

ترامپ یکبار از «هنر معامله» به عنوان «پرفروش‌ترین کتاب تجارت جهان» یاد کرد، ادعایی که در چند مقطع اشتباه بودنش ثابت شده است. به طور مثال کتاب دیل کارنجی به نام «چگونه دوست پیدا کنیم و نفوذ مردمی پیدا کنیم» بیش از ۳۰ میلیون فروش رفته است.

این سوال که آیا «آتش و خشم» بیشتر از کتاب پرفروش ترامپ به فروش می رود، باقی می‌ماند. یک متخصص فروش به بی‌ثباتی چرخه اخبار اشاره کرد. با این حال، با وجود یک برنامه تلویزیونی بر اساس این کتاب که به زودی پخش می‌شود، انتظار می‌رود فروش کتاب در آینده بیشتر شود.

مترجم: ونداد ذوقی

نوار ابزار دسترسی سریع

آیا می خواهید به امکانات کامل کتابخانه دسترسی داشته باشید؟