مشاهده اخبار، اطلاعیه ها و رویدادها

دوشنبه 24 مهر 1396

نمایشگاه موضوعی روز جهانی سرطان در کتابخانه حسینیه ارشاد برگزار می شود

کتابخانه عمومی حسینیه‌‌ ارشاد به منظور اطلاع رسانی در حوزه سرطان نمایشگاهی از منابع موجود برپا می کند.
 

خبر

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی کتابخانه حسینیه ارشاد سرطان یکی از بیماریهای شایع در جهان است که میتواند منجر به مرگ شود. کشورهایی که درآمد کم یا متوسط دارند قطعا تلفات بیشتری در این زمینه خواهند داد چرا که هزینه های درمان و نگهداری از بیماران مبتلا به سرطان بسیار زیاد است.

روز جهانی سرطان همه ساله در چهارم فوریه برابر با ۱۵ بهمن در سراسر جهان با هدف افزایش آگاهی مردم نسبت به سرطان، نحوه پیشگیری و برخورد با آن برگزار می شود.

در واقع روز جهانی سرطان بخشی از برنامه جهانی مبارزه با سرطان است که اولین بار در پاریس در روز چهارم فوریه سال ۲۰۰۰ در نیوملنیوم New Millenniumبرگزار شد. این مراسم به منظور ایجاد هماهنگی بین محققان، متخصصان سلامت، بیماران، دولتمردان، صنعتگران و بهورزان برای مبارزه با سرطان بود. این مراسم با همکاری سازمانها و موسسات مختلف نظیر سازمان بهداشت جهانی، آژانس انرژی اتمی و سایر موسسات بین المللی برگزار میگردد.

کتابخانه عمومی حسینیه‌‌ ارشاد به منظور اطلاع رسانی در این حوزه، نمایشگاهی از منابع موجود را از ۱۴ تا ۱۸ بهمن ماه در ساعات کار کتابخانه برپا می‌کند و مشتاقانه آماده پاسخگویی به سوالات علاقه مندان است.

 

 برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۲۲۸۶۶۴۶۵ تماس حاصل نموده و یا از طریق این آدرس سؤالات خود را با کتابدار آنلاین مطرح نمایند.

نوار ابزار دسترسی سریع

آیا می خواهید به امکانات کامل کتابخانه دسترسی داشته باشید؟